DUGUN MEKANI ONERILERI

admin
Düğün mekanları

Çiftlerin en mutlu oldukları ve hayatları boyunca hatırlayacakları düğün günleri mutlaka kusursuz olmalıdır. Bu kusursuzluğu sağlamak için atılması gereken ilk adım ise, düğün mekanı seçimi sırasında doğru kararlar verebilmektedir. Düğün salonu ne zaman tutulmalı, mevsime göre düğün mekanı önerileri, konsepte göre düğün mekanı önerileri, bütçeye göre öneriler derken birçok önemli detay devreye girmekte ve en iyi mekanı seçmeniz için aklınızda soru işaretleri bırakmaktadır. Bu nedenle yazımızda sizlere düğün mekanı önerileri ile birlikte, doğru düğün mekanı seçiminin nasıl olması gerektiği konusunda, detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız. Seçimimize öncelikle; düğün salonu ne zaman tutulur sorusu ile başlamamız gerekiyor.

Düğün salonu ne zaman tutulmalı sorusu çiftler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Sorunun cevabı, iki sevgilinin ne zaman evlenmek istediğine bağlıdır. Bu nedenle öncelikle tarihi belirlemek gerekmektedir. Düğün salonlarında genellikle hafta sonları tercih edilmekte, bu tarihler uygun değilse de Perşembe ve Cuma günleri seçilmektedir. En çok düğün yapılan aylar ise haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarıdır. Genellikle yaz mevsimi ve hafta sonları tercih edildiğinden dolayı bu aylar hızlı bir biçimde dolmaktadır. Size önerimiz; dilediğiniz düğün mekanını tutmak istiyorsanız, mutlaka düğünden altı ay önce harekete geçmeniz gerekmektedir.

DÜĞÜN MEKANI ÖNERİLERİNE KARAR VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?
Düğün mekanı önerileri oldukça çeşitlidir. Burada önemli olan gelin ve damadın hoşuna gidecek ve isteklerini karşılayacak bir mekan seçmek olacaktır. Bu nedenle de birçok noktaya önem göstermek şarttır. Düğün mekanı nasıl seçilir hususunda sizlere birkaç önemli detayı anlatacağız.

Düğün salonu seçerken ilk olarak lokasyona dikkat etmek gerekmektedir. Düğün mekanı önerileri söz konusu olduğu zaman birçok farklı yer söylenebilir. Fakat bu yerleri seçerken, ulaşım imkanlarının da göz önünde bulundurulması şarttır. Aksi takdirde davetlilerin mekana erişimi zor olabilir. Bu da düğünün şatafatsız geçmesine neden olur. Bununla beraber düğün mekanı seçerken, düğün sonrasında gidilecek yer de mutlaka planlanmalıdır.
Düğün salonları eğer iç mekanda yapılacaksa mutlaka havalandırmalı salonlar olmalıdır. Özellikle yaz aylarında klimalı ve havalandırmalı mekanlar önemli olacaktır. Aynı zamanda düğün salonunda jeneratörün olması da olası aksiliklerin önüne geçilmesini sağlayacaktır.
Düğün salonu seçiminde mutlaka davetli sayısını düşünmek ve buna göre kapasite belirlemek gerekmektedir. Eğer düğüne 300 kişi gelecekse mekan önerileri arasından 300 kişiye uygun olanlar seçilmelidir.
Düğün salonu oturma düzeni mutlaka önceden ayarlanmalıdır.
Salondaki kolonlara ve bu kolonların konumlarına da dikkat etmek gerekir. Oturma düzeni buna göre ayarlanmalıdır.
Salonların yemekli ve yemeksiz paketlerini de araştırmak gerekir.
Salonun, mutfağın ve tuvaletlerin mutlaka hijyenik ve temiz olması şarttır.

DÜĞÜN MEKANI SEÇERKEN SORULMASI GEREKEN SORULAR
Düğün mekanı önerileri sadece bu hususlarla da bitmiyor. Bunun yanı sıra mekanla iletişime geçerek gerekli bilgileri almak da oldukça önemli. Bu nedenle sizlere düğün mekanları ile anlaşmadan önce sormanız gereken soruları hazırladık.

Düğün salonu hangi tarihlerde müsait?
Düğün salonu en fazla kaç kişiyi ağırlayabilir? Kapasitesi nedir?
Bu salon ne zamandan beri hizmet sunmaktadır?
Salonun paket program hizmetleri var mıdır?
Düğünü yapacağımız gün mekanda başka bir program ya da davet olacak mı?
Mekan bize dekoratör ya da catering hizmeti sunacak mı? Yoksa bunları ayrı mı almamız lazım?
Mekanı kendimiz dekore edebilir miyiz?
Seçtiğimiz mekanda gürültü ve saat kısıtlaması var mı?
Mekanda arabalar için park yeri bulunuyor mu?
Orkestra ya da fotoğraf hizmeti var mı?


DÜĞÜN MEKANI SEÇİMİ
Bu kısımları hallettiysek şimdi düğün mekanı önerilerine gelelim. Önerilerimiz arasından beğendiğiniz konseptte hizmet sunan firmalarla iletişime geçerken, mutlaka üst kısımda anlattığımız tüm detaylara dikkat etmelisiniz.

Kır Düğünü Konsepti

Bahar aylarının en çok tercih edilen düğün mekanı önerilerinden birisi de kır düğünü konseptidir. Bildiğiniz gibi günümüzde birçok kişi samimi ve huzur dolu ortamından ötürü kır düğünlerini seçmektedir. Eğer sizler de kendinizi masalsı bir ortamda bulmak istiyorsanız, mutlaka kır düğünü yapabileceğiniz mekanları tercih etmelisiniz. Bu mekanlarda evliliğinizi kutlamaktan eminiz ki çok memnun olacaksınız.

Tekne Düğünü

Eğer düğününüzü herkes gibi klasik mekanlarda yapmak istemiyorsanız, gemi ya da tekne konsepti sizin için ideal olacaktır. Örneğin; İstanbul’dasınız diyelim. Gemide İstanbul Boğazı’na karşı harika bir programla evlenmek istemez miydiniz? Yakamozlara karşı ay ışığında romantizmin doruklarına çıkacağınız kesin! Eğer farklı düğün konseptleri arıyorsanız, mutlaka gemide düğün konseptini değerlendirmelisiniz.

Balo Salonları

Kışın düğün yapacaksanız ve bu büyük bir davet olacaksa, görkemli balo salonlarını tercih edebilirsiniz. Tarihi köşklerin ya da otellerin salonları bu tip konseptler için uygun olacaktır. Eğer gösteriş yapmayı ve ışıl ışıl mekanları seviyorsanız, mutlaka bu tip bir düğün organizasyonu düzenlemelisiniz.

Kış Bahçesi Konsepti

Son zamanların trendleri arasında yer alan kış bahçesi konsepti de düğünler için ideal mekanlardan birisidir. Eğer doğa aşığıysanız ve kışın bile ağaçlarla, çiçeklerle iç içe olmak istiyorum diyorsanız, kış bahçeleri size tam size göre! Kapalı bir bahçeden oluşan kış bahçeleri, aynı zamanda içerisinde ısıtma sistemi de barındırdığından, üşüme gibi sorunlarla yüzleşmenize olanak tanımaz. Bu nedenle de içini ferahlatmak isteyen çiftler için ideal mekan önerileri arasında yer almaktadır.

Yalılar

Biraz daha bütçe isteyen yalılar da kışın düğün yapmak için ideal mekanlardan birisidir. Eğer düğününüz seçkin bir kesime hitap edecekse ve klas olmasını düşlüyorsanız, mutlaka yalıda düğün organizasyonu düzenlemelisiniz. Ülkemizin birçok kentinde yer alan harika yalılar, sizlere düğün için müthiş olanaklar sağlamaktadır. Kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer yıllardır hayal ettiğiniz düğünü gerçekleştirmek istiyorsanız, önerilerimizi dikkatle inceleyerek, isteklerinizi de ön planda tutup, size uygun harika mekanı bulmalısınız.

Bir cevap yazın

Your message*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Name*
Email*
Url