EVLENECEKLER ICIN TAVSIYELER

admin


Yüzük takmak, şatafatlı bir düğün yapmak işin en güzel kısmı. Ama asıl can alıcı mesele, müstakbel eşinizi ne kadar tanıdığınız ve onunla evlilik yapmaya ne kadar hazır olduğunuz. Müstakbel eşiniz ve evlilik hakkında birazdan okuyacağınız bilgileri edinmeden hazırlıklarınızı hızlandırmayın.Kariyer hedefleri
Hırs seviyesi birbirinden farklı olan iki insan, gelecekte bazı sorunlar yaşayabilir. Dolayısıyla partnerinizin kariyer hedefleri konusunda bilgi sahibi olmak, hayal kırıklığı yaşama ve alınma olasılığınızı azaltır. Bazı insanlar çok hırslı insanlarla birlikteyken kendilerini tehdit altında hissederler. Hırs seviyenizin aşağı yukarı aynı düzeylerde olması ilişkinizin çatışmalı bir evreye girmesine engel olur.


Çocuk sahibi olma konusundaki bakış açısı
Herkes çocuk sahibi olmak istemeyebilir. Eğer siz bunu çok istiyorsanız aranızda büyük sorunlar baş gösterebilir. Sevgilinizin bir aile kurmak isteyip istemediğini, istiyorsa da bunu ne zaman gerçekleştirmeyi düşündüğünü iyi bilmelisiniz. Bu konuyu en yakın zamanda açmalısınız!


Harcama alışkanlıkları
Birlikte olduğunuz insan para konusunda nasıl? Anlamsız şeylere çok para harcayıp kiraya, faturalara para kalmamasına mı yol açıyor? Gözlemleriniz sizi bu sonuca götürüyorsa kırmızı alarm durumu var demektir.


Anlaşamadığınız konular
İki farklı kişilik olarak ortak noktada buluşmak istiyorsunuz. Bu, aranızda zaman zaman tartışmalara yol açabilir. Anahtar, tartışmalı durumların mutlaka çözülmesi, asla hasıraltı edilmemesi gerektiğini bilmektir. Sonuca ulaşmamış çatışmalar, ileride patlamaya hazır büyük bir birikime dönüşebilir.


Birbirinizden ayrı bir şekilde dışarıda hayatınız olmasına bakış açısı
Sürekli bir arada olmak zorunda değilsiniz. Zaman zaman kendi arkadaşlarınızla sosyalleşmek istemeniz çok doğal. Aynı şekilde eş adayınız olan kişinin de arkadaşlarıyla zaman geçirmesi sizin için bir sorun olmamalı. Kendinizi, “Hep benimle olacaksın” bencilliğini yapmaktan alıkoyun.


Yüzük sizi patron yapmaz
Parmağınızdaki yüzük sizi erkek arkadaşınızın patronu haline getirmiyor. Hayatınızın geri kalanını birlikte geçirmeyi planladığınız birini her daim kontrol altında tutmaya çalışmak kadar yorucu bir şey olamaz. Onun düşüncelerine, inançlarına ve yaşam biçimine saygı göstermeniz gerekir. Tabii aynı şekilde karşı taraftan da bunları beklemek hakkınız.


Özür dileyebilmek
Her zaman, her konuda siz haklı olamazsınız. Bir insanın her şeyi bildiğini iddia etmesi kadar itici bir şey olamaz. Dolayısıyla hayatınızdan bu iki sihirli kelimeyi çıkarmamalısınız: Özür dilerim. Hatanızdan dolayı af dilemek ve tabii aynı tutumu karşı tarafın da benimsemesi, ilişkinizin sağlamlığını artırır.


Ev işlerindeki yetenekler
Yemek yapmak konusunda iyi misiniz? Müstakbel eşiniz temizlik yapmayı biliyor mu? Ve diğer ev işlerindeki yetenekleriniz… Birlikte yaşamaya başlamadan önce tüm bunları hesaplamalısınız. Erkek arkadaşınızın ne kadar pasaklı olduğunu bilmek, inanın, sizin evlilik yaşamınız hakkında yeni palnlar düşünmenizi gerektirebilir.


Mükemmellik bir efsane
Mükemmeliyetçi biri de olsanız mükemmeli yakalamak imkansızdır. Kendinizi yormaktan başka bir işe yaramaz. Karşınızdaki insanın sizin hayalinizdeki mükemmel erkek olması için çabalamaktan vazgeçip, onu olduğu gibi kabul etmeyi öğrenmelisiniz.


Annesiyle ilişkisi
Müstakbel eşinizin annesiyle arası nasıl? Ona çok bağlı biri mi? Bu, sizin de ileride annesine karşı almanız gereken tutumu belirleyecektir. Tersi bir durum söz konusuysa ve annesine karşı saygısız bir erkekle birlikteyseniz, sizin için önemli bir işaretle karşı karşıyasınız demektir. Annesine saygısızlık eden biri, aynı şeyi size karşı da yapmaktan çekinmeyecektir.


Öfke yönetimindeki başarısı
İnsanlar sinirlendiklerinde seslerini yükseltebilir, normalde olduğundan farklı davranabilirler. Bu, bir dereceye kadar anlayışla karşılanabilir. Ama öfkenin sınırlarını belirlemeyi, kendini kontrol etmeyi başaramayan biriyle evlenmek istemezsiniz büyük ihtimalle. Dolayısıyla müstakbel eşinizi öfkelendiği anlarda iyi gözlemleyin.


Politik meseleler üzerine düşünceleri
Sizin özgürlükçü düşünceleriniz varken birlikte olduğunuz erkeğin muhafazakar oluşu ciddi ilişki sorunlarına yol açabilir. Düşünce açısından zıt köşelerde bulunuyor olmak, anlaşmazlıklara yol açabileceğinden ilişkinizin sürmesi ve bir evliliğe dönüşmesi konusunda iyi düşünüp karar vermeniz gerekir.


Birbirinizi tanıyın
Bu size garip bir öneri gibi gelebilir ama kaç insanın birbirini gerçekten tanımadan evlenip başarısız bir birlikteliğe imza attığını bilemezsiniz. Çoğu insan yüzüğü takıp şatafatlı bir düğün yapmanın hazırlığındayken gerçekte nasıl biriyle birlikte olduğunu

Bir cevap yazın

Your message*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Name*
Email*
Url